single-coloured-thread Pojedyncze kolorowe włókno w siatce jest wytworzone z innego materiału i jest nieco grubsze. Może to spowodować nierówny profil rolki, z „wyższym punktem”, który może wywołać problemy w prasie, gdy rolka obraca się swobodnie w pojemniku. „Wyższy punkt” na rolce siatki powoduje większe tarcie podczas obracania się rolki, co z kolei doprowadza do pęknięcia siatki.
different-properties Inne właściwości pojedynczych kolorowych włókien będą powodować różnice w siatce podczas nawijania na rolkę. Może to być nierównomierny profil krawędzi rolki, który może uszkodzić krawędź siatki, gdy rolka obraca się w prasie.
different-material Istnieje możliwość, że inny materiał kolorowego włókna nie będzie się prawidłowo łączyć z wyciętymi taśmami z reszty siatki. To z kolei może powodować problemy podczas podawania lub cięcia siatki.
slit-film-tapes „Zwykłe” taśmy z ciętej folii na siatkę są całkowicie jednolite, z tymi samymi właściwościami, ponieważ wszystkie taśmy są odcinane z tej samej „roli macierzystej” – w przeciwieństwie do pojedynczego, kolorowego włókna, które pochodzi z innego źródła.
coloured-thread-material Kolorowy materiał włókna może mieć inny profil, co czyni go mniej jednolitym w konstrukcji siatki.

W co chcesz wierzyć?

Siatka rolnicza jest z nami od prawie 25 lat. Wielu producentów nie rozwinęło swojego produktu, więc jest on bardzo podobny do tego, który wprowadzono na rynek w połowie lat osiemdziesiątych. Początkowo siatka była cała biała, co w rzeczywistości było jej naturalnym kolorem. Nie stosowano wtedy żadnego barwienia surowca.
Niektórzy producenci wprowadzili pojedyncze kolorowe włókno po bokach siatki, jako prostą formę identyfikacji ich produktu; jeden producent posunął się nawet dalej i zarejestrował pojedyncze kolorowe włókno na siatce jako znak towarowy. W każdym razie, od początku pojedyncze kolorowe włókno było jedynie znakiem identyfikacyjnym.

Net Wrap Manufacturers

Pojedyncze kolorowe włókna nie są mocniejsze niż jakakolwiek inna część siatki i służą jedynie do identyfikacji rolki.

Roll Net Wrap W późniejszych latach wprowadzono pomysł włókien różnego koloru po obu stronach siatki, jako prostej formy identyfikacji lewej i prawej strony, użytecznej przy ładowaniu rolki do prasy.
NOT STRONGER, just different

NIE BARDZIEJ WYTRZYMAŁE, a po prostu inne

Niektórzy uważają, że pojedyncze kolorowe włókno to wzmacniające „żebro” w siatce wykonane z mocniejszego materiału. NIE JEST to prawdą. Wytrzymałość siatki wynika z sumy wszystkich włókien na całej szerokości siatki, a włókno krawędziowe nie jest bardziej wytrzymałe niż jakikolwiek inne włókno tworzące siatkę.

Przy typowym sposobie tworzenia siatki całość materiału pochodzi z jednej roli macierzystej folii, którą tnie się na taśmy, a następnie łączy w krosna. Jeżeli doda się pojedyncze kolorowe włókno, pochodzi ono z innego źródła i zostanie wprowadzone do krosna przy folii.

Single Coloured Net Wrap  Single Coloured Netwrap
Pojedyncze kolorowe włókno musi zostać wprowadzone do siatki z innego źródła, najczęściej z pojedynczego kłębka materiału.

Kolorowe włókno umieszczone z boku w niektórych rodzajach siatki jest często nieco innym materiałem niż reszta taśm. Oznacza to, że gdy wytwarzana jest siatka, pojedyncze kolorowe włókna nie podążają tą samą ścieżką przez proces produkcji, co pozostałe białe taśmy. Może to mieć wpływ na jakość produkcji, ponieważ inny materiał powoduje utrudnienia wynikające z innego naprężenia włókna w porównaniu z pozostałymi podczas procesu dziania, co może powodować nierównomierne nawijanie na krawędziach siatki.

Jako że pojedyncze kolorowe włókno wykonane jest z innego materiału, będzie one miało inne właściwości. Oznacza to, że przy obciążeniu (naprężeniu podczas procesu owijania w prasie) istnieje prawdopodobieństwo, że wytrzymałość i wydłużenie będą znacznie różnić się od pozostałych taśm folii, z których wykonana jest reszta siatki. Może to spowodować zmianę w wydajności oraz osłabienie siatki, w której umieszczono pojedyncze kolorowe włókno. Film Elongation
Net Wrap Zebra System RollZjawisko to nie dotyczy sitaki wykonanej według innego, pasiastego wzoru. Taka siatka z dwu- lub czasem trójkolorową „zebrą” wykonana jest z osobnych kolorowych rol macierzystych folii, z dokładnie tego samego materiału, o takich samych właściwościach. Różne folie są następnie rozcinane na wąskie taśmy, które układa się w pasiasty wzór na krosnach. Siatka zachowuje jednolitą, wysoką wytrzymałość na całej swojej szerokości, ponieważ nie wprowadza się innego materiału, który nadałby kolor.

PROBLEMY z pojedynczym kolorowym włóknem

Pojedyncze kolorowe włókno może mieć zupełnie inne właściwości niż pozostałe włókna w siatce, z różnicą w materiale, grubości, wydłużeniu i wytrzymałości. Różnice te mogą wpływać na to, jak siatka reaguje podczas naprężenia przy nawijaniu na rolkę, tworząc nierówny profil rolki.

PROBLEMS with single colour thread
Sposób, w jaki włókno rozciąga się podczas naprężania w prasie, może zwiększyć ryzyko wystąpienia przewężenia.
Netwrap Materials Inny materiał i właściwości pojedynczego kolorowego włókna mogą wpływać na konstrukcję siatki, powodując nierównomierne wplatanie materiału w pozostałą część siatki. Może to powodować problemy z prasą podczas podawania i cięcia.
Film Materials Inny materiał pojedynczego kolorowego włókna może być grubszy, tworząc nierówny profil na rolce. Może to powodować problemy w prasie, prowadząc do pękania siatki.
Net Wrap Materials Często, gdy siatka cięta jest na końcu cyklu owijania w prasie, pojedyncze kolorowe włókno reaguje inaczej niż reszta siatki, stwarzając ryzyko owinięcia włóknem rolek podających.

 

Pomoż nam być lepszym
Pomóż nam poprawić jakość naszej strony internetowej. Poświęć chwilę i odpowiedz, proszę na kilka prostych pytań.
Czy znalazłeś interesujące Cię informacje?
Gdzie szukałeś interesujących Cię informacji?
Jakie treści chcecie zobaczyć na naszej stronie internetowej?
Ankieta jest anonimowa
DZIĘKUJEMY!
Odkryj więcej
Opinie rolników Footer Farmer Testimonials Opowieści z pola Zobacz Tama Assist Footer Tama Assist Szeroki świat wiedzy Wejdź
Szybki kontakt Skontaktuj się z nami
Wsparcie terenowe Footer Field Support Zadzwoń po pomoc +48 507 430 666
Powrót do góry