Tama Assist Sznurek Artykuły Top Banner
Ważnym punktem, do którego wielu użytkowników sznurka prawdopodobnie nie przykłada odpowiednio dużej wagi, jest rodzaj węzła, jaki wykonuje ich prasa, który ma decydujący wpływ na wytrzymałość sznurka. Istnieją dwa wyraźnie różne typy węzłów stosowane w prasach do dużych kostek: węzeł typu Deering i węzeł typu Cormick.
Aparat wiążący Cormick tworzy w rzeczywistości węzeł o podwójnej średnicy, powszechnie znany jako węzeł z kokardką (z pętelką), z ogonkami o różnej długości, co zwykle zapobiega przesuwaniu się sznurka wewnątrz węzła.
Dla porównania, węzeł Deering może łatwo się ślizgać, powodując tarcie wewnątrz węzła, które może zacząć przepalać sznurek, co zapoczątkuje rozwiązywanie się węzła lub, w ekstremalnych warunkach, przerwanie sznurka. Przepalona część sznurka wyślizguje się z węzła i jest bardziej podatna na pęknięcie, ponieważ wytrzymałość sznurka uległa pogorszeniu z powodu tarcia.
kąt między sznurkiem a węzłem jest bardziej otwarty. Sznurek używany w węzłach typu Deering będzie w stanie zachować do 55% wytrzymałości na rozciąganie, ponieważ ten typ węzła działa na sznurek jak ostrze.
Możemy więc jasno stwierdzić, że właściwości wytrzymałości każdego sznurka będą się różnić w zależności od rodzaju używanego supłacza. Wiedza ta zmienia dokładność informacji, które podaje producent, określając wytrzymałość węzła sprzedawanego sznurka, chyba że podał on informację o tym, na jakim typie węzła został przetestowany i w jakich warunkach.
Samo używanie wartości zwanej „wytrzymałością węzła”, bez sprecyzowania, jaki typ węzła i w jakich warunkach został przetestowany, nie określa wytrzymałości ani jakości sznurka.
„Wytrzymałość” węzła typu Cormick pozwala zachować do 70% lub więcej wytrzymałości sznurka na rozciąganie; wytrzymałość węzła jest wyższa, ponieważ
knot strength

 

Pomoż nam być lepszym
Pomóż nam poprawić jakość naszej strony internetowej. Poświęć chwilę i odpowiedz, proszę na kilka prostych pytań.
Czy znalazłeś interesujące Cię informacje?
Gdzie szukałeś interesujących Cię informacji?
Jakie treści chcecie zobaczyć na naszej stronie internetowej?
Ankieta jest anonimowa
DZIĘKUJEMY!
Odkryj więcej
Opinie rolników Footer Farmer Testimonials Opowieści z pola Zobacz Tama Assist Footer Tama Assist Szeroki świat wiedzy Wejdź
Szybki kontakt Skontaktuj się z nami
Wsparcie terenowe Footer Field Support Zadzwoń po pomoc +48 507 430 666
Powrót do góry