Przyczyny tego problemu mogą być różne; np. takie jak uszkodzenie siatki w czasie złej obsługi podczas załadowania do prasy – może dojść do rozerwania siatki, tworzą się wtedy wystające nitki, które mogą zostać pochwycone przez ruchome elementy prasy. Najbardziej prawdopodobne będzie słabe działanie urządzeń tnących w prasie, gdy naprężenie rolki siatki nie jest ustawione prawidłowo, co powoduje, że siatka nie jest naciągnięta odpowiednio, gdy nóż próbuje ją przeciąć, tworzą się wtedy nierównomierne, zwisające nitki siatki.

Ta seria obrazów pokazuje, jak łatwo można wyciągnąć z siatki jedną z osnów, dzieląc siatkę na dwie części. Długa nić osnowy na drugim zdjęciu jest typowa dla tego, co można zobaczyć po słabym odcięciu siatki w prasie, co może szybko doprowadzić do wyciągnięcia osnowy i rozerwania siatki, jest to efekt „prucia się” siatki.

damaged net damaged net
damaged net damaged net
damaged net

Bardzo często, gdy tak się dzieje, łatwo zauważyć, że nici osnów zostały wyciągnięte z siatki, co powoduje, że siatka dzieli się na rolce na dwie lub więcej części. Niestety, luźna nić może bardzo szybko zaplątać się w szybko obracających się wałkach podających na prasie i natychmiast zacznie ciągnąć całą siatkę z powrotem na wałki, powodując owijanie się siatki wokół nich.
Jeśli prasa produkuje belę z brakującą częścią siatki, prawidłowym działaniem byłoby zatrzymanie belowania, usunięcie siatki z systemu podawania bel i wyciągnięcie siatki, która zaczęła się dzielić, przeciąć siatkę równo i ponownie włożyć ją do prasy.
Jeśli problem będzie się powtarzał, należy sprawdzić naciąg siatki i zwiększyć napięcie na rolce siatki, tak by siatka była mocno naciągnięta w miejscu cięcia, co zapewni jej czyste i równomierne cięcie oraz unikniemy długich zwisających ogonów.

Pomoż nam być lepszym
Pomóż nam poprawić jakość naszej strony internetowej. Poświęć chwilę i odpowiedz, proszę na kilka prostych pytań.
Czy znalazłeś interesujące Cię informacje?
Gdzie szukałeś interesujących Cię informacji?
Jakie treści chcecie zobaczyć na naszej stronie internetowej?
Ankieta jest anonimowa
DZIĘKUJEMY!
Odkryj więcej
Opinie rolników Footer Farmer Testimonials Opowieści z pola Zobacz Tama Assist Footer Tama Assist Szeroki świat wiedzy Wejdź
Szybki kontakt Skontaktuj się z nami
Wsparcie terenowe Footer Field Support Zadzwoń po pomoc +48 507 430 666
Powrót do góry