Tama Assist Sznurek Artykuły Top Banner
Przez ostatnie 15 lat firma Tama Group opracowywała swój asortyment siatek do bel okrągłych, kierując się postępem technologicznym. Nowy surowiec o wyższej specyfikacji i nowoczesne metody produkcji pozwoliły otrzymać lżejszą siatkę, która zachowuje taką samą, wysoką wytrzymałość, jednak większą niż oferuje „standardowa” siatka, co pozwala znacznie zwiększyć długość rolki, bez zwiększania jej rozmiaru lub masy, a przy mniejszej ilości wykorzystanych tworzyw sztucznych oznacza również mniej odpadów. Technologia ta jest obecnie wykorzystywana w opracowywanych przez firmę Tama nowych i bardziej wydajnych sznurkach do bel, które przyniosą ogromne korzyści użytkownikom tworzącym duże kostki Przetestowany i sprawdzony
Nowe sznurki LSB przeszły szeroko zakrojone testy w fazie badawczo-rozwojowej, z obszernymi próbami terenowymi i setkami ton sznurka komercyjnie wykorzystywanymi w „próbach na dużą skalę” na terenie całej Europy. Uznany niemiecki instytut badawczy DLG Test Center of Technology and Farm Inputs, przetestował sznurek Tama LSB w swoim własnym, przeprowadzonym na dużą skalę badaniu z wykorzystaniem wielu różnych modeli pras do dużych kostek, potwierdzając jego właściwości.
Tama jest największym i najnowocześniejszym producentem sznurków rolniczych w Europie, a wykorzystując technologie opracowane w ich najnowocześniejszym zakładzie produkcyjnym na Węgrzech, stworzyła nowy sznurek, który ma taką samą wysoką wytrzymałość jak sznurek typu „130”, oferując przy tym znaczący wzrost w długości sznurka w każdym opakowaniu. Nowy sznurek, o nazwie Tama LSB, jest obecnie uniwersalnym sznurkiem, który może być stosowany w twardych belach o dużej gęstości, oferując przy tym zwiększoną długość, a więc mniejszą potrzebę częstego ładowania sznurka do prasy. Tama_LSB_Pl
Sznurek LSB został również opracowany w celu zapewnienia elastyczności przędzy, co jest niezwykle ważne podczas tworzenia dobrego, jednolitego kształtu węzła, który będzie zapobiegał ślizganiu się lub otwieraniu w przypadku stosowania prasy z dwoma aparatami wiążącymi.
Wytrzymałość względna
Dokładniejszym sposobem porównywania jakości sznurka jest zrozumienie tzw. „wytrzymałości względnej”, gdzie wydajność przędzy sznurkowej mierzona jest jako współczynnik wytrzymałości na rozciąganie w stosunku do „rzeczywistej” długości (m/kg) . W ten sposób możliwe jest dokładniejsze ocenienie jednego sznurka w porównaniu do innego, co jest ważne przy wyborze odpowiedniego sznurka do konkretnej prasy belującej.
Sprawdzało się to do momentu, w którym podana długość/kg była dokładnym i prawdziwym odzwierciedleniem faktycznej długości/kg (m/kg). Obecnie żaden producent sznurka nie opisuje swojego produktu, podając „rzeczywistą” długość/kg.
Na przykład sznurek „Typu 130” nigdy nie przekracza 115 m/kg, a więc tak naprawdę nie masz pewności, co dokładnie kupujesz.
Rzeczywista długość w opakowaniu czy zwykłe zgadywanie?
Tradycyjnie, metodą kategoryzacji sznurka jest numer typu, na przykład „Typ 130”. To właśnie typ pierwotnie opisywał długość na kilogram wagi (m/kg) sznurka w kłębku i oznaczał, że można łatwo obliczyć długość kłębka, poprzez jego zważenie i obliczenie metrów na kilogram.
W serii testów przeprowadzonych przez uznany ośrodek badawczy DLG Test Center Technology and Farm Inputs we Frankfurcie sprawdzono długość sznurka Tama LSB i potwierdzono, że rzeczywista długość to średnio 1454,7 m na pojedynczy kłębek. To potwierdza podaną gwarantowaną długość minimalną 2800 m/opakowanie.

 

Pomoż nam być lepszym
Pomóż nam poprawić jakość naszej strony internetowej. Poświęć chwilę i odpowiedz, proszę na kilka prostych pytań.
Czy znalazłeś interesujące Cię informacje?
Gdzie szukałeś interesujących Cię informacji?
Jakie treści chcecie zobaczyć na naszej stronie internetowej?
Ankieta jest anonimowa
DZIĘKUJEMY!
Odkryj więcej
Opinie rolników Footer Farmer Testimonials Opowieści z pola Zobacz Tama Assist Footer Tama Assist Szeroki świat wiedzy Wejdź
Szybki kontakt Skontaktuj się z nami
Wsparcie terenowe Footer Field Support Zadzwoń po pomoc +48 507 430 666
Powrót do góry